Ana Ivanovic je svoju tenisku karijeru seniorke započela 2003. godine, kada je debitovala na WTA

turniru u Luksemburgu, gde je je ispala u kvalifikacijama. Takođe je kao profesionalac učestvovala i

na četiri ITF turnira.

Ana je 2004. godine završila svoju prvu punu sezonu profesionalnog tenisa među prvih 100 teniserki svijeta,

kada je 01. novembra ostvarila plasman na 96. poziciju WTA liste, te na taj način ostvarila najveci skok

na rang listi, sa 608. mjesta. Tokom 2003. godine osvojila je tri turnira: ITF/Majorka-ESP (nagradni fond

10.000$), ITF/Gifu-JPN (nagradni fond 50.000$) i ITF/Fukuoka-JPN (nagradni fond 50.000$), te još dva

ITF Circuit turnira, ITF/Fano-ITL i ITF/Batumi-GEO.

Tokom naredne sezone Ana Ivanovic se probija u svjetskom tenisu. Najbolji dio ove sezone jeste osvajanje

prvog WTA turnira u Kanberi, gdje je u finalu bila bolja od  ''srecne gubitnice'' Cink, koju je savladalai u prvom

kolu kvalifikacija, za šta se vjeruje da se prvi put desilo u istoriji WTA takmičenja.

Takođe se plasirala i u četvrtfinale Majamija, zatim u polufinale turnira u Varšavi i u Lincu. Debitovala je i na Grand Slam

turnirima, a najbolji plasman je ostvarila na Roland Garrosu, gdje je u četvrtfinalu poražena od Nađe Petrove. Na ostalim

Grand Slam turnirima je ispala u trecem (Australien Open, Wimbledon) te u drugom kolu (US Open).

20045 godine je ostvarila plasman među 20 najboljih teniserki svijeta, kada je 29. avgusta dospjela na 16. mjesto WTA liste.

Zbog povreda ramena, odnosno zgloba desne ruke odustala je od takmičenja na turnirima u Moskvi, Luksemburgu i u Torontu.

Godina 2006. bila je takođe uspješna za Anu, i to je ujedno druga uzastopna sezona u kojoj je završila među prvih

20 na WTA listi, a 16. oktobra se plasirala na 13. mjesto rang liste.  Najuspješniji dio sezone predstavlja osvajanje turnira

u Montrealu, gje je u finalu savladala Martinu Hingis.

Sedam puta je igrala u četvrtfinalu: u Sidneju, gdje je izgubila od 06. nosioca Svjetlane Kuznjecove, Indian Velsu, Varšavi

‘s-Hertogenboschu, Los Anđelesu, gdje je izgubila od sunarodnjakinje Jelene Jankovic, Lincu i u Hazeltu .

Dva puta se plasirala u četvrto kolo, ulključujuci turnire Majami i Wimbledon, a na ostalim Grand Slam turnirima je poražena

u trecem (Australien Open, Roland Garros) , te u drugom kolu (na US Openu).

Takođe se prvi put plasirala i u finale dubl takmičenja, u ‘s-Hertogenboschu, kao i u dva polufinala, u Tokiju i u Varšavi.

Partnerica joj je bila Marija Kirilenko.

2007. godina bila je još jedna izuzetno uspješna sezona, koja je kulminirala završetkom među prvih 10 teniserki

svijeta, 13. avgusta kada je dospjela na 04. mjesto rang liste. Osvojila je tri titule, u Berlinu, Los Anđelesu  i Luksemburgu.

Bila je i prva teniserka porijeklom iz Srbije koja je u konkurenciji singlova igrala u finalu jednog Grand Slam turnira,

i to na Roland Garrosu, gdje ju je u dva seta savladala Žustin Enan. Takođe je bila poražena i u finalu turnira u Tokiju.

Igrala je tri polufinala:u Amelija Islandu, Wimbledonu (gdje ju je savladala Venus Vilijams, koja je zatim i osvojila turnir),

te u Tour Championship-u, na koji se plasirala zahvaljujuci dobrim rezultatima sa turnira Masters serije, jer je u ukupnoj

Race trci bila četvrta. U okviru svoje grupe zabilježila je pobjede nad Hantuhovom i Kuznjecovom, a bila je poražena

od Šarapove. U polufinalu ju je savladala Žustin Enan, koja je kasnije i osvojila turnir pobijedivši Šarapovu.

Tokom 2007. godine ostvarila je zaradu do preko 2 miliona $, a zbog povreda koljena, odnosno članka odustala

je od takmičenja u Rimu i u San Dijegu.

Ovogodišnja sezona jeste sezona najveceg uspjeha za Anu Ivanovic, pošto je prvi put u svojoj karijeri

osvojila jednu Grand Slam titulu i to na Roland Garrosu. Protivnica u polufinalu bila joj je Jelena Jankovic, a

u finalu Ruskinja Dinara Safina, koju je savladala u dva seta, rezultatom 6-3, 6-4. Nakon ove pobjede

ostvarila je i najbolji plasman u svojoj karijeri, došavši na prvo mjesto WTA liste, na kome se zadržala sve do

septembra. Međutim, zbog niza povreda, ostvarila je loše rezultate u drugom dijelu sezone, najprije na

Wimbledonu, a zatim i na US Openu, gdje je ispala u drugom kolu od znatno lošije rangiranih protivnica,

koje su bile plasirane među prvih 200 igračica na svijetu. Takođe je bila primorana da odustane od učešca

na Olimpijskim igrama u Pekingu.

Trenutno zauzima 05. poziciju na WTA listi., a osvojila je ukupno 8 titula u karijeri.